Cesta k otevření prvního salónu s ženskou intimní napářkou

Za zrodem velkých projektů stojí různé věci. Jednoduchá myšlenka, která později překvapí svou silou a schopností pohnout lidmi. Velký sen, který se jeho nositel odvážil uvést v realitu. Plánování, počítání a setkávání s lidmi, kteří jsou na stejné vlně. Tvrdá práce. A často také jistá míra osudovosti. Vznik Bambha – Yoni Steaming Spa provázely všechny tyto věci. O tom, jaká cesta vedla k otevření tohoto prvního salónu specializovaného na ženskou bylinnou napářku u nás, vypráví Zuzka Staňková, jedna ze zakladatelek:

Jedna věta

Náš salón jsme slavnostně otevřely 15. listopadu 2019, ale jeho příběh začal téměř přesně o rok dříve. Byla jsem v posledním trimestru třetího těhotenství a směřovala svoje myšlenky k tomu, že tentokrát si užiju opravdu klidné a nerušené šestinedělí. Dám si od všeho pauzu a budu se jen sžívat s miminkem a načerpávat síly na všechno, co přijde pak.

Přišel začátek roku 2019 a já se pár dní před porodem na chvilku zastavila, abych popřemýšlela nad budoucím rokem a vytvořila si svůj vision board. Moje mysl se mě snažila navádět k tomu, abych si mezi své cíle zařadila krásný a klidný porod, vědomé mateřství, četbu všech těch knih o rodičovství, které mám na poličce (jednou se k nim dostanu!) a mnoho dalších věcí, které jsem měla ve škatulce „měla bych“.

Jenže ono „měla bych“ nefungovalo tak, jak jsem si představovala. Nebyla jsem svými cíli pohlcená, nezažívala jsem žádnou natěšenou nedočkavost na jejich splnění. Nechápala jsem proč, vadilo mi to a vyčítala jsem si, že mě to ve skutečnosti táhlo úplně jinam. V hloubi duše jsem si totiž přála rozjet svůj projekt. Nakonec jsem poslechla své srdce, a ač jsem v té době ještě netušila, o co vlastně půjde, zapsala jsem si na vision board jednu jedinou větu: konečně rozjet svůj projekt.

Pár dní nato jsem porodila – hekticky, ve spěchu, úplně opačně, než jak jsem si přála. Nicméně šestinedělí a miminko mě konečně donutily zastavit, zapomenout na všechny cíle, práci a povinnosti a jen se oddat bytí tady a teď. Celý měsíc jsem strávila v klidu a teple domova a prožila první opravdu krásné a vědomé šestinedělí.

Šestinedělí nad párou

A právě v tom šestinedělí se zrodilo něco, co o deset měsíců později vyústilo ve slavnostní otevření a splněný sen, který mi mé srdce na začátku roku našeptalo. Těšila jsem se na svou první poporodní napářku a dodnes si pamatuju na ten úžasný pocit navracejícího se tepla, když jsem si jí po asi deseti dnech konečně dopřála.

Napářka v šestinedělí pro mě byla velká učitelka. Musela jsem se hodně ladit na své tělo a jeho potřeby, začala jsem znovu krvácet, střídaly se u mě pocity strachu a obav a nutkavé potřeby napařovat. Nakonec jsem napařovala třicet dní v kuse. Napářka se stala tak důležitou součástí mého šestinedělí, že se mi o ní dokonce i zdálo.

A jeden takový sen přinesl velkou vizi: napařovací salon. Hned jsem psala Monice Valové a ta mi řekla, že zrovna ten den se jí nějaká žena ptala, jestli v Praze podobný salón není. Jaké větší znamení jsem mohla chtít?

Probdělé noci

Na konci šestinedělí jsem tedy začala sestavovat celou vizi nového projektu a jedním z prvních rozhodnutí bylo, že do toho nepůjdu sama. Hledání společnice mi přihrálo do života Luci, neuvěřitelnou ženu, v níž jsem našla svoji spřízněnou duši, a společně s další úžasnou kamarádkou, Terkou, jsme začaly skládat střípky do skládačky našeho byznysu.

Několik měsíců jsme pracovaly po dětských hřištích, v lese, v parcích, po nocích a po telefonu, abychom sladily tvoření a práci s péčí o naše děti. Zatímco jsme tvořily vize, skládaly poslání, vymýšlely značku, nastavovaly procesy a plánovaly veškeré aktivity, vynořovala se čím dál jasněji z mlhy neznámého budoucí podoba našeho salónu. Jednoho dne jsme usoudily, že je potřeba poskočit na další level a začaly jsme shánět prostory.

Už to jede: ženy i prostor

Několik týdnů jsme nemohly najít nic, co by nás oslovilo, a tak jsme se zaměřily na rozšíření našeho týmu. Postupně se k nám připojily další skvělé ženy a přišla i nabídka pronájmu podkrovních prostor v Nuslích, které si nás přitáhly hned, jak jsme do nich vstoupily. Téměř ihned jsme na nabídku kývly, a tím se započala nejintenzivnější a nejbouřlivější etapa našich příprav.

První setkání celého týmu přineslo pochopení, že nastal čas opustit vymýšlení procesů na papíře. Že se do toho musíme ponořit, nechat se navést do neznáma a doufat, že se vše poskládá tak, jak má.

Pozvaly jsme blízké ženy, aby nám ukázaly, kde jsou silná a slabá místa toho, co jsme zatím vytvořily. Díky jejich zpětné vazbě jsme se posunuly někam, kam bychom samy nikdy nedošly. Spoustu našich představ zbořil samotný prostor, který se nám na naší cestě stal největší školou. Musely jsme se mu podřídit a přizpůsobit naše vize tomu, co nabízel.

Potřebovaly jsme přijít na to, jak využít jeho potenciál a přetvořit ho na místo s klidnou, pečující a ženskou atmosférou a vyladit naše služby tak, abychom je v něm vůbec mohly poskytovat.

Občas to dalo i pořádně zabrat

Narážely jsme také na další překážky. Musely jsme překonat temná údolí pochybností, docházely nám síly a zpomalovala nás byrokracie. Musely jsme najít cestičky, jak začít oficiálně podnikat v něčem, co český zákon doposud neznal. Nestíhaly jsme termíny, naše očekávání se rozplývala a celou dobu nás provázela nejistota spojená s omezenými finančními možnostmi.

Setkávaly jsme se s odmítáním, zesměšňováním i nedůvěrou. Ale pocity a zpětné vazby žen, které k nám přicházely, se staly obrovskou motivací a hybnou silou našeho úsilí. Radovaly jsme se z drobných úspěchů i velkých posunů a naše víra, že děláme něco, co má smysl, nás vždycky vytáhla zpátky na nohy. Obrovským krokem pro nás bylo mimo jiné spojení s úžasnou lékařkou a terapeutkou tradiční čínské medicíny, Martinou Kykalovou, která se stala naší garantkou.

Šťastný konec nebo začátek?

Naše přípravy vyvrcholily již zmíněným slavnostním otevřením. Byl to okamžik, kdy jsme si všechny uvědomily, že ten sen, který se zrodil o rok dříve, cíl, který začal jedinou větou na vision boardu, se konečně začíná plnit.

Jsem obrovsky vděčná za všechny úžasné ženy, které jsem na své cestě k otevření salónu Bambha potkala. Za všechny příležitosti, které se nám vynořily před nosem, i za všechny výzvy, které nám daly cenné lekce.

Výsledkem našeho snažení je místo, kam mohou ženy přijít načerpat energii, teplo i harmonii do celého svého těla, poznat něco nového, dopřát si klid a čas jen pro sebe a především – nechat se opečovat a užít si všechny ty benefity, které intimní napářka přináší.

Jsme první salón v ČR poskytující ženskou intimní napářku. Věříme, že každá žena si zaslouží vědomý čas sama pro sebe a péči, díky níž se bude cítit jako královna. Více o nás ZDE>>.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů